14/07/13

קבוצת התיאטרון הקהילתי היחידה לקידום נוער – נצרת עילית
  גאה להציג את:
"צומת דרכים"
על הקבוצה
קבוצת התיאטרון הקהילתי פועלת זו השנה הראשונה. הקבוצה מונה כשישה נערים ונערות אשר מצאו בתיאטרון הקהילתי דרך להבעה אישית וקבוצתית.
על התהליך
"בכל שנייה אפשר להיוולד מחדש. בכל שנייה יכולה להיפתח התחלה חדשה. זוהי בחירה. זוהי הבחירה שלך."
ציטוט זה ממחיש באופן הטוב ביותר את התהליך שעברה הקבוצה וכל אחד מהנערים באופן אישי. המפגש של הנערים עם התיאטרון לא היה פשוט. חברי הקבוצה, שהתגלו כבעלי כישרונות רבים, לא רצו להתחייב לעשייה. אך לאט ובהתמדה הם בחרו כל חזרה מחדש להתמיד, להגיע בזמן, להיות רציניים ומקצועיים ולקחת אחריות בשביל עצמם ובשביל החברים שלהם. לאורך התהליך הם נפתחו להזדמנות החדשה, בחרו להשיל מסכות ופתחו לנו צוהר לחייהם. מהנקודה ממנה התחלנו ועד להצגה שתראו הערב, חברי הקבוצה עברו תהליך משמעותי דרכו יסגלו לעצמם כישוריי חיים שילוו אותם כשילכו ללימודים, לעבודה ובחיי המשפחה. על כך מגיעות להם מחיאות כפיים אדירות!
על ההצגה
ההצגה נשענת על סיפורים וקטעי אמירות שעלו במהלך המפגשים והחזרות. במקביל לעבודה התיאטרונית התקיימו שיחות קבוצתיות ואישיות עם הבימאית וכך למדה הקבוצה להכיר אחד את השני ברובד אישי ועמוק. לאט ובעדינות התגבשה האמירה הקולקטיבית: הבריחה מהתמודדות היא איננה הבחירה הנכונה. חברי הקבוצה הבינו שחשוב להם להיות מתויגים אחרת בחברה וזה נושא ההצגה.
שחקנים ויוצרים:  עדן שמידוב, דניאל מהרי, דניאל חנוכוב , משה נגש , שגיא גטה ודימה יולין.
משתתפים ויוצרים מהצוות: ערן אנוק ונדב היינריך.
הנחייה, כתיבה ובימוי: דפנה נבו-ביבי.
רכזי התכנית: ערן אנוק ושנית אליאב גוזלן.

תודה ענקית לאיתן בביצקי על העזרה והתמיכה.