תיאטרון קהילתי כאסטרטגיה להתפתחות חיובית
ושיפור מיומנויות חברתיות לילדים ובני נוער

ילדים ובני נוער רבים מתמודדים עם בדידות, חרדה חברתית, ביישנות, ביטחון עצמי נמוך והימנעות מאינטראקציות חברתיות.

 

היום, בעידן הקורונה, עם הניתוק מבית הספר והחברים, התופעה הולכת ומתגברת וילדים ובני נוער רבים מוצאים עצמם חווים קושי חברתי.

לכן, חשוב לעזור להם עכשיו והמציאות מחייבת אותנו למצוא פתרונות יצירתיים.

 

מחקרים מראים שתיאטרון ודרמה משפיעים באופן ישיר על התפתחות חיובית של ילדים ובני נוער בחוסן האישי, בלימודים ובחברה. תיאטרון קהילתי (Community-based Theater) משלב בין תיאטרון, העצמי והחברתי.

 

תיאטרון, בין שהוא מתרחש על במה או בכיתה, הוא אירוע בו אנשים עוברים חוויה משמעותית יחד.

העצמי הוא המחשבות, הרגשות, הזיכרונות, ההתנהגויות והתנסויות. העצמי אינו מצב קבוע, אלא מצב משתנה והוא נקבע על ידי האופן בו אנו תופסים ומגדירים את זהותנו, וזהותנו מעוצבת מאוד דרך האינטראקציות שלנו עם אחרים.

החברתי הוא היכולת שלנו להשפיע על החברה אליה אנו משתייכים. המסוגלות והביטחון להיות חלק מאינטראקציות חברתיות, להשמיע את דעותיך ורגשותיך ולפעול עבור עצמך ועבור אחרים.

 

דרך שימוש בתיאטרון ודרמה, הילדים רוכשים כלים לגיבוש יעדים אישיים וחברתיים ולומדים אסטרטגיות למימוש היעדים הללו. הם לומדים לזהות אם האסטרטגיות הצליחו או נכשלו ומשנים את הגישה והדרך בה הם ניגשים אל היעדים האלה בעתיד.

היצירה בקבוצה גורמת להם להרגיש בנוח בפני אחרים, לפתח ביטחון עצמי ומיומנויות הבעה ותקשורת. תיאטרון ודרמה לא רק שמעניקים לילדים את התשוקה ללמוד ולהתפתח אלא גם מלמדים אותם איך ללמוד דרך פיתוח מיומנות חיים של חשיבה עצמאית, פרזנטציה עצמית, דיבור בפני אנשים, גמישות מחשבתית וחשיבה יצירתית.

 

זו הסיבה שלאחר שנים של עבודה ברחבי הארץ, 600 בוגרים בשנה שמתוכם 200 בכל שנה הם ילדים ובני נוער, החלטנו בהשתחוויה, להרחיב את התכנית שלנו ולתת מענה לכל אותם הילדים שנשארים בבית, נסגרים וחווים קושי. 

 

בתכנית המיוחדת והמרגשת "משנים את כללי המשחק" פיתוח כישורים חברתיים והעצמה אישית באמצעות תיאטרון העבודה נעשית באווירה כייפית, משחררת, יצירתית ומהנה וההשפעה האדירה של התיאטרון על האדם מתרחשת מתחת לפני השטח.

 

זה הזמן להעניק להם כישורי חיים שמעצבים ובונים את הביטחון והחוסן האישי לכל החיים.

 

ההרשמה בעיצומה.

לפרטים נוספים

אפשרויות נגישות (לחץ כאן לסגירה)