שנה של עשייה קהילתית – שנה טובה.
מה נאחל לך לשנה הבאה?
שתימשך עשייתך בקרב הקהילה
ושתזכה לראות הצלחות מעבר לכל האתגרים.
שתהיה לך היכולת לראות את הילד, הנערה, האיש, האישה והמשפחה בכל תכנית, פרויקט או חוג ויחד איתם להעצים ולהתעצם.
שתהיה לכולנו שנה של חיבור, הקשבה וקבלה.
מאתנו צוות השתחוויה.
רצינו לספר לך מה עשינו ברבעון האחרון
על אף הקיץ הלא פשוט שחווינו כולנו, המשכנו לפעול למען יצירת חברה סולידארית בישראל.
קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים יוצאות אתיופיה מיקנעם הציגה בכנס רופאים בבאר שבע בנושא רב תרבותיות ברפואה, את ההצגה המקורית "אינג'רה בפיתה" המעלה את נושא קליטת עולי אתיופיה. האירוע, בשיתוף יוזמת כולאננה, המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע והמרכז להעצמה ופיתוח קהילה ביקנעם, נחל הצלחה רבה. הנשים השחקניות שימשו קול לקהילה האתיופית ולאנשי הרפואה והטיפול הייתה הזדמנות נדירה לקיים דיאלוג פתוח עם הנשים ולהכיר מקרוב את תרבות יוצאי אתיופיה.
קבוצת התיאטרון הקהילתי במועצה אזורית יואב העלתה את ההצגה המקורית "באור הזרקור". ההצגה עסקה בבידור לעומת מציצנות ושילבה סצנות מתוך מחזרות מוכרים.
 
"האחר הוא אני" –  16 הצגות קצרות ומקוריות שעסקו בקבלת האחר " הועלו על ידי שחקנים שהם בעצם ילדים במסגרת תומכת של מועדונית. לאורך השנה הילדים, יהודים וערבים, עברו תהליך של לימוד תיאטרון ומשחק ובמקביל עסקו בשאלת קבלת האחר. בסופו של דבר כל קבוצה יצרה הצגה קצרה ומקורית מתוך חיי היומיום של הילדים.
אירוע חשיפה לעמותה בסימן "תיאטרון קהילתי כמחולל שינוי חברתי". לפני ההצגה "אינג'רה בפיתה" שהציגה בהיכל התרבות ביקנעם קיימנו דיון עם אורחים ובעלי עניין המעלה את השפעתו של התיאטרון הקהילתי על הפרט, הקבוצה והקהילה.
קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים מכסייפה הציגה את ההצגה "הקמצנית". ההצגה עוסקת בנושאים מחיי היומיום של הנשים כגון: מערכות יחסים, נישואין, כסף ועוד. ההצגה הייתה אירוע קהילתי יוצא דופן בו השתתפו נשים, נערות וילדים.
ברבעון הבא – דווקא עכשיו העצמה וחיבור בין קהילות בישראל.
לתחילת השנה מתוכננים לנו כמה אירועים יוצאי דופן. בניהם, מפגשים בין קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים יוצאות אתיופיה מיקנעם לקבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים בדואיות מכסייפה. המפגשים יעסקו בהכרות וחיבור בין הנשים. כל קבוצה תציג סצנות נבחרות מתוך ההצגה ויתקיים דיון סביב הנושאים שהסצנות מעלות. את המפגשים נסיים בסדנת תיאטרון חווייתית ומשותפת. המפגשים בשיתוף יוזמת כולאננה.
נשמח לשמור איתך על קשר ולהמשיך לעדכן אותך בעשייה והפעילויות שלנו.
שתהיה לכולנו שנה טובה!
יפעת בחר, מייסדת ומנכ"ל
השתחוויה – המקום בו תיאטרון וקולנוע נפגשים עם אנשים (ע"ר)